Upravit stránku

U příležitosti 150. výročí založení společnosti PETROF, největšího evropského výrobce klavírů a pianin, byla v roce 2014 světu představena nová prémiová značka ANT. PETROF, pojmenovaná po svém slavném zakladateli. Nástroje této prémiové značky jsou určeny na pódia prestižních světových hudebních sálů a do luxusních interiérů. ANT. PETROF se právem stal pomyslnou "vlajkovou lodí" PETROFU.Po větším křídle ANT. PETROF 275 nastoupil jeho „menší bratr“ ANT. PETROF 225. I on splňuje všechna náročná kritéria špičkového koncertního nástroje.

Klavír ANT. PETROF 225 je druhým představitelem prémiové značky ANT. PETROF. Těží z jeho pětiletého vývoje, při jeho stavbě byly uplatněny všechny osvědčené novinky i patenty a použity ty nejkvalitnější materiály evropského původu. Jedná se o nástroj, který má velmi široké možnosti využití. Vzhledem ke svým rozměrům má až překvapivě silný, avšak zároveň výrazně barevný a malebný tón. Vyniká příjemnou znělostí v celém rozsahu a velmi přesnou odezvou mechaniky. Díky úžasné citlivosti a tvárnosti, vybízející ke kreativitě a invenci, uhranul již řadu umělců. Jejich prostřednictvím rozeznívá světová pódia a rezonuje v srdcích milovníků hudby po celém světě.

Nejinak je tomu i v Rudolfinu, přední české hudební scéně a současně sídle České filharmonie. Tato významná ar­chi­tek­to­nic­ká novorenesanční pa­mát­ka na břehu Vltavy, v samém srdci Pra­hy, je již od své­ho ote­vře­ní v roce 1885 neodmyslitelně spo­je­na s hud­bou a vý­tvar­ným umě­ním. Právě zde, na místě bez nadsázky nejsvětějším, byl v říjnu umístěn nádherný nástroj ANT. PETROF 225.

První koncerty s názvem „Romantické večery v Rudolfinu“, kde se hrálo na koncertní nástroj AP 225, se konaly dne 6. října a 2. listopadu v Sukově síni Rudolfina. Řada dalších koncertů bude následovat, můžete se těšit např. na Předmikulášské rodinné odpoledne ve Dvořákově síně dne 13. 11. 2016 ve 14.00 a 16.00 hodin či Schumannův Klavírní koncert a moll s Kation Buniatišvili, která vystoupí rovněž ve Dvořákově síni ve dnech 16.,17. a 18.11. v 19.30 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti