Upravit stránku

Nedělní finále 5. ročníku Pianisty roku se opět odehrálo v krásných prostorech pražského Rudolfina. Slavnostní večer zahájil významný český klavírista Karel Košárek, který na klavír ANT. PETROF 225 přednesl tři kompozice pro piano.

Soutěžní část večera začala náročnou disciplínou, kdy na základě 4 náhodně vylosovaných tónů, měli pianisté zahrát improvizovanou skladbu. Podle hlasitých potlesků po každém výkonu můžeme konstatovat, že se soutěžící s tímto kolem poprali bravurně. Zadání druhého kola bylo pro finalisty určitě přívětivější, měli „zbořit sál“. Volba skladeb pro toto kolo byla volná, takže si pianisté vybrali to, co je jejich hudebnímu srdci nejbližší.

Absolutním vítězem soutěže se stal Zdeněk Urbanovský, který prokázal nejen velký talent ve hře na klavír, ale také sílu v improvizaci a komunikaci s publikem. Druhé místo obsadil soutěžící z Ruska Pavel Kuznetsov, bronzovou skleněnou notu od skláře Petra Kuchty získal Zdeněk Král a na čtvrtém místě se umístil Robert Ferenc. 

Všem finalistům srdečně gratulujeme k jejich krásným výkonům a těšíme se na budoucí spolupráci. Chcete-li se o soutěži dozvědět více, navštivte webové stránky www.pianist.cz nebo se podívejte na celý záznam z finálového večera.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti