Domovská stránka Petrof Naše piana Petrof Weinbach

Weinbach

 
SPOLEHLIVÉ NÁSTROJE S TYPICKY BOHATÝM ROMANTICKÝM ZVUKEM
Německý původ doplněný českou hudební tradicí dal vzniknout nástrojům, které se prodávají po celém světě.
 

Historie

Historie značky Weinbach sahá do roku 1884, kdy byla v německém v regionu Weinbach  Gerhardem Weinem založená dílna původně zaměřená na výrobu varhan. Zanedlouho si najal dva pomocníky, kteří se ve Vídni vyučili staviteli pian  a na základě nově nabytých zkušeností se zaměřil na jejich stavbu. Od roku 1893 se už věnovali pouze výrobě pian. Továrna prosperovala, její věhlas se šířil Evropou a začala expandovat i na americký trh. Oba synové zakladatele i jejich potomci pokračovali v úspěšně započatém díle a značka Weinbach a jejich nástroje s nezaměnitelným zvukem se těší pozornosti dodnes. Jsou ideální pro hudební školy a jejich vlastnosti ocení i zkušení pianisté.

 

O značce

V roce 1956 zahrnula společnost PETROF značku Weinbach do svého portfolia a pod touto značkou prodává nástroje střední a vyšší třídy. Spojením německé přesnosti a umění českých klavírnických mistrů od té doby vznikají nástroje s duší, nástroje, které změnily život mnoha generacím hráčů. Hodí se pro intenzivní hraní, jejich výsledný bohatý zpěvný zvuk, mimořádná stabilita a přesné chování mechaniky evropského původu potěší i zkušené pianisty. Nástroje jsou vyráběny z prvotřídních materiálů pod kontrolou a supervizí techniků společnosti PETROF, kteří jdou zodpovědní za produkci v přísném souladu s příslušnou technologickou dokumentací.  

Weinbach 180
Weinbach 180
Weinbach 126
Weinbach 126
Weinbach 162
Weinbach 162
Weinbach 118
Weinbach 118
Tisknout stránku
 

Slovo prezidentky

Zuzana Ceralova Petrofova, president of the companyJe mi ctí, že mohu pokračovat v tradici výroby skvělých pianin a klavírů, kterou započal můj prapradědeček již před více než 150 lety. V PETROFU se velmi snažíme, aby naše nástroje přinášely pianistům jen radost a potěšení a nadále svým romantickým, kultivovaným zvukem rozechvívaly srdce milovníků hudby po celém světě.
 
petrof-podpis-small.png
Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
prezidentka skupiny PETROF
Manažerka roku 2014
Prodej a servis
Evropa a Petrof
Ocenění
 cgČESKÝ GOODWILL 2015  
1. místo v kategorii „TRADICE“  
firma-rokuFIRMA ROKU 2015
České podnikatelské stříbro
 superbrands CZECH SUPERBRANDS 2015
© Copyright 2016    |    PETROF, spol. s r.o    |    Na Brně 1955    |    500 06 Hradec Králové    |    ČESKÁ REPUBLIKA

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nezbytné pro fungování webu.