PIANA PRO KAŽDODENNÍ POTĚŠENÍ         
Užijte si jejich příjemné harmonické tóny a nechte svou mysl odpočinout při hře.
 

Historie

Počátky historie rodinné firmy sahají do 2. poloviny 19. století. Frank Scholze, zakladatel první piánky na Šluknovsku, se narodil v roce 1853. Byl technicky založený a zároveň měl hudební nadání. Brzy se pustil do výroby hudebních nástrojů. Ke stavbě klavírů se dostal jen náhodou, když se mu povedlo velmi zdařile zkrátit dlouhé vídeňské křídlo. Nasbíral zkušenosti v Německu a vlastní výrobu klavírů potom založil na Šluknovsku v roce 1876. Později se přestěhoval do Varnsdorfu, kde vybudoval novou továrnu na klavíry a pianina. Kvalitní Scholzeho piana a křídla šla dobře na odbyt nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí – Jižní Africe, Argentině, Mexiku, Uruguaji, Turecku a po celé Evropě.
 
Scholze dal všechny své čtyři syny vyučil klavírnické profesi a poslal je sbírat zkušenosti do zahraničních firem (anglická Steinway, berlínská Bechstein), kde se naučili moderním výrobním postupům. Po návratu  v roce 1914 vstoupili do společnosti provozující továrnu na výrobu klavírů v Jiříkově. Název firmy se změnil na „Scholze & Co.“, později, po odchodu F. Scholzeho na odpočinek, na „Scholze´s Söhne“. Firma prosperovala až do období hospodářské krize, během 2. světové války poklesl počet zaměstnanců na 50. Po válce byl podnik zkonfiskován a nadále jej vedl ustanovený národní správce. V roce 1948 byla majetková podstata firmy postoupena národnímu podniku Továrna na piana a varhany v Hradci Králové.
 

O nástrojích

Firma PETROF vyrábí piana pod značkou Scholze dodnes, značka je aktivně obchodně využívána. Piana Scholze jsou  navrhována ve vývojové dílně PETROF v Hradci Králové a vyráběna v licenci v Číně podle technické dokumentace Oddělení konstrukce a technologie firmy PETROF pod technickým dohledem jejich pracovníků.
Pianina Scholze 118
Tisknout stránku
 

Slovo prezidentky

Zuzana Ceralova Petrofova, president of the companyJe mi ctí, že mohu pokračovat v tradici výroby skvělých pianin a klavírů, kterou započal můj prapradědeček již před více než 150 lety. V PETROFU se velmi snažíme, aby naše nástroje přinášely pianistům jen radost a potěšení a nadále svým romantickým, kultivovaným zvukem rozechvívaly srdce milovníků hudby po celém světě.
 
petrof-podpis-small.png
Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
prezidentka skupiny PETROF
Manažerka roku 2014
Prodej a servis
Evropa a Petrof
Ocenění
 cgČESKÝ GOODWILL 2015  
1. místo v kategorii „TRADICE“  
firma-rokuFIRMA ROKU 2015
České podnikatelské stříbro
 superbrands CZECH SUPERBRANDS 2015
© Copyright 2016    |    PETROF, spol. s r.o    |    Na Brně 1955    |    500 06 Hradec Králové    |    ČESKÁ REPUBLIKA

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nezbytné pro fungování webu.