Pianino P 122 N1

Pianino P 122 N1
european-excellence
Pianino P 122 N1 bylo nahrazena novějším modelem P 122 N2.
 
Pianino P 122 patří do střední řady pianin. Je to nástroj určený pro amatérskou hru na piáno, pro výuku na základních a nižších hudebních školách, je možné ho použít jako doprovodný nástroj, též pro hru v komorním orchestru nebo v jiném menším hudebním tělesu.
 
Design skříně je moderní, jednoduchý, plošné dílce, nohy a vzpěry jsou přísně geometrických pravoúhlých tvarů, pianino se hodí do současných moderních interierů.

Bokorys pianina

  nákres
  
 a   540 mm ° 21,26“
 b   1213 mm ° 47,76“
 vyska   Šířka - 1441 mm ° 56,73“
 vaha   Váha – 212 kg ° 467 lb

Povrchová úprava

Fotogalerie
Technická specifikace
Pianino P 122 N1 - detail
Pianina P 122 N1 jsou navržena firmou Petrof a vyráběna v továrně Petrof v Hradci Králové v České republice. Pianino P 122 N1 patří do střední výškové řady pianin a je určené pro nehudební školy a do domácností. Jako všechna pianina PETROF, P 122 N1 nese označení „European Excellence“, deklarující evropský původ nástroje.
 

Technické parametry P 122 N1

Pianinová kostra

 • Robustní rámová konstrukce z bukového dřeva, vyrobená ve firmě Petrof.
Tuhá stabilní kostra podporuje stálost ladění nástroje a zajišťuje jeho celkovou stabilitu. Speciální konstrukční úprava lubů kostry umožňuje jasný a dlouhý tón pianina.

Litinový rám

 • Konstrukce Petrof, rámový tvar, agrafová konstrukce, robustní, vyrobený ze šedé litiny v partnerské firmě v ČR. Opracování rámu se provádí ve firmě Petrof na speciálních CNC strojích.
Agrafová konstrukce litinového rámu umožňuje přesné uložení a vedení strun, dosažení přesné aktivní délky strun, dosažení přesné úhozové linie, je znakem nejvyspělejší konstrukce pianina.

Kování, závěsy

 • Masivní leštěná mosaz, lakovaná. Kování je vyrobeno v ČR.
Kování je lakované, chráněné proti korozi, nevyžaduje žádnou údržbu.

Kolíčník

 • Speciální překližka typu Multiplex z bukového dřeva, zhuštěná na hustotu 800 – 850 kg/m3. Původní tloušťka dýh 2 mm, zhuštěná na hustotu 6 vrstev na 1 cm tloušťky překližky. Překližka je lepená syntetickým lepidlem s vysokou odolností vůči vlhkosti.
Kolíčník je velmi odolný vůči klimatickým změnám, zaručuje pevné držení ladicích kolíků.

Rezonanční deska

 • Rezonanční deska je vyrobena z masivního rezonančního smrku ve firmě Petrof. Je tvarovaná do klínu. Její činná plocha je 1,0617 m2.
Rezonanční desky jsou podrobovány speciální dlouhodobé vlhkostní a teplotní egalizaci, zaručující jejich přesnou a rovnoměrnou vlhkost. Tento proces zvyšuje jejich odolnost proti praskání v důsledku klimatických změn. Povrchová úprava desky PUR lakem zvyšuje její odolnost vůči klimatickým změnám.

Rezonanční žebra

 • Žebra jsou tvarovaná do oblouku, jsou vyrobena z rezonančního smrkového dřeva v partnerské firmě v České republice. Příčník je z tvrdého bukového dřeva. Rezonanční deska je vyztužena 9 žebry.
Klenutí žeber podporuje stabilitu klenutí rezonanční desky.

Kobylky

 • Kobylky jsou vyrobeny z tvrdého bukového dřeva ve firmě Petrof.

Uložení strun

 • Agrafová konstrukce v celém rozsahu 88 tónů pianina.
Agrafová konstrukce umožňuje přesné uložení a vedení strun, dosažení přesné aktivní délky strun, dosažení přesné úhozové linie, je znakem vyspělé konstrukce pianina.

Ladicí kolíky

 • Niklovaná ocel. Kolíky jsou vyrobeny s vysokou přesností v partnerské firmě v České republice.
Kolíky jsou odolné vůči korozi.

Struny

 • Od firmy Mapes USA nebo Röslau Germany. Měděné opředení je od firmy Degen Germany. Struny jsou vyrobeny v továrně Petrof. Nejdelší basová struna je dlouhá 1046 mm.
Struny jsou vyrobeny ze strunového drátu nejvyšší kvality.

Kladívka

 • V pianinu jsou použita špičková německá nebo česká kladívka.
Kladívka jsou intonována na romantický oblý tón, charakteristický pro nástroje Petrof.

Mechanika

 • Pianino je vybaveno mechanikou Petrof originál, Renner-Petrof nebo Detoa. Moderátor je vyroben firmou Petrof. Mechanika je do pianin montována a regulována ve firmě Petrof.
Mechaniky mají standardní chování, jsou velmi rychlé, živé, s dobrou repeticí, umožňují dobrou kontrolu nad tvorbou tónu, poskytují výborný pocit ze hry.

Dusítka

 • Pianino je vybaveno dusítky Petrof originál. K mechanikám Renner-Petrof jsou pak montována německá dusítka Renner originál. Dusítka jsou vyrobena z vysoce kvalitní speciální francouzské dusítkové plsti.
Pianino má 70 dusítek.

Klávesy

 • Klávesy jsou vyrobené z vybraného smrkového dřeva nejvyšší kvality ve firmě Petrof. Bílé obložení i černé půltóny jsou vyrobeny z polymetylmetakrylátu Polyplex Sweden.
Klávesy jsou pečlivě individuálně vyvažované na váhu hry 50 - 53 g. Klávesnice poskytuje standardně velmi dobrý pocit ze hry.

Nosný rám

 • Nosný rám je robustní sendvičová konstrukce z masivního smrkového jádra, oboustranně oplášťovaná tenkou dřevotřískovou deskou a poddýžkou. Nosný rám je pevně spojen s uchy a zámkovou lištou. Vzadu je 4x vzepřen vertikálně o konzoly litinového rámu, připevněn vruty.
Rám je velmi odolný vůči deformacím, což je předpokladem stabilní regulace.

Pedály

 • Pedály jsou z leštěné mosazi, jsou vyrobené v České republice. Pianino je vybaveno standardně třemi pedály. Pravý (forte) pedál zvedá dusítka, levý (piano) pedál přibližuje kladívka blíže ke strunám, střední pedál ovládá moderátor.

Montáž pianina, regulace, intonace

Celá výroba a montáž pianina se provádí zkušenými pracovníky v továrně Petrof.

Mechanismus pianina je pečlivě opakovaně regulován na standardní obvyklé hodnoty tak, aby regulace byla dlouhodobě stabilní a její chod poskytoval standardní dobrý pocit při hře, charakteristický pro evropská pianina.

Kladívka jsou intonována na měkký romantický tón, charakteristický pro pianina PETROF.
Tisknout stránku
 

Slovo prezidentky

Zuzana Ceralova Petrofova, president of the companyJe mi ctí, že mohu pokračovat v tradici výroby skvělých pianin a klavírů, kterou započal můj prapradědeček již před více než 150 lety. V PETROFU se velmi snažíme, aby naše nástroje přinášely pianistům jen radost a potěšení a nadále svým romantickým, kultivovaným zvukem rozechvívaly srdce milovníků hudby po celém světě.
 
petrof-podpis-small.png
Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
prezidentka skupiny PETROF
Manažerka roku 2014
Prodej a servis
Evropa a Petrof
Ocenění
 cgČESKÝ GOODWILL 2015  
1. místo v kategorii „TRADICE“  
firma-rokuFIRMA ROKU 2015
České podnikatelské stříbro
 superbrands CZECH SUPERBRANDS 2015
© Copyright 2016    |    PETROF, spol. s r.o    |    Na Brně 1955    |    500 06 Hradec Králové    |    ČESKÁ REPUBLIKA

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nezbytné pro fungování webu.