Domovská stránka Petrof O Petrofu Petrof Aktuality Petrof Mezinárodní hudební festival 13 měst

Mezinárodní hudební festival 13 měst

Vyhledat nejbližšího prodejce

Ve dnech od 3.6. do 28.6. 2014 se koná již XIX. Ročník Mezinárodního hudebního festivalu jihomoravských měst a Vysočiny, letos na téma České sny. V rámci festivalu je na programu 34 koncertů odehrávajících se v historických sálech zámků, kulturních domů, městských divadel či v prostorách kostelů. Na tak významné hudební události samozřejmě nemohou chybět koncertní křídla firmy PETROF. A tak například model P 210 Pasat byl poskytnut 5.6. do slavnostního sálu zámku v Rájci-Jestřebí a zahrála si na něho Dora Novakova-Wilmington. Po svém vystoupení se rozloučila slovy: „Velmi ráda budu vzpomínat na perfektně naladěný a velmi vyrovnaný klavír – srdečně děkuji!

Dora Novakova-Wilmington (klavír) a Clara Novakova (flétna) na zámku v Rájci-Jestřebí.

Dne 13.6. se v rámci festivalu konal komorní koncert v evangelickém kostele v Hustopečích, kde se o vynikající hudební zážitek postaralo Kalabisovo trio. Toto uskupení vzniklo v roce 2012 spojením tří sólových i komorních hráčů – Ondřeje Lébra, Lukáše Poláka a Miroslava Sekery a ve svém názvu nese jméno významného českého skladatele 20.století Viktora Kalabise. Na klavír PETROF si zahrál Miroslav Sekera a nástroj charakterizoval jako „barevný a vyrovnaný“.

Kalabisovo trio při koncertu v Hustopečích
Kalabisovo trio při koncertu v Hustopečích

O tři dny později si v Miloticích na zámku zahrál na náš klavír P 210 Pasat Karel Košárek. Jednalo se o výjimečný koncert spojující tóny kytary a klavíru, kombinace ne tolik běžná. Jednu z nejzajímavějších složil proslulý hollywoodský skladatel italského původu Mario Castelnuovo Tedesco, kterého ke skládání pro kytaru přivedlo přátelství s André Segoviou. Pianista Karel Košárek ve své referenci uvedl: „Bylo mi potěšením hrát na tento nástroj, povedl se jak po zvukové, tak i mechanické stránce. Gratuluji.

Inspiračními kořeny koncertu konajícího se 19.6. na zámku v Rájci-Jestřebí byla česká, baskická a norská lidová hudba. Na klavír značky PETROF si opět zahrál Miroslav Sekera, jehož hra se vyznačuje smyslem pro barvu a jedinečností projevu. Spolu s houslistou Josefem Špačkem tak připravili posluchačům jedinečný hudební zážitek.

Josef Špaček (housle) a Miroslav Sekera (klavír) na zámku v Rájci-Jestřebí
Josef Špaček (housle) a Miroslav Sekera (klavír) na zámku v Rájci-Jestřebí
Tisknout stránku
 

Slovo prezidentky

Zuzana Ceralova Petrofova, president of the companyJe mi ctí, že mohu pokračovat v tradici výroby skvělých pianin a klavírů, kterou započal můj prapradědeček již před více než 150 lety. V PETROFU se velmi snažíme, aby naše nástroje přinášely pianistům jen radost a potěšení a nadále svým romantickým, kultivovaným zvukem rozechvívaly srdce milovníků hudby po celém světě.
 
petrof-podpis-small.png
Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
prezidentka skupiny PETROF
Manažerka roku 2014
Prodej a servis
Evropa a Petrof
Ocenění
 cgČESKÝ GOODWILL 2015  
1. místo v kategorii „TRADICE“  
firma-rokuFIRMA ROKU 2015
České podnikatelské stříbro
 superbrands CZECH SUPERBRANDS 2015
© Copyright 2016    |    PETROF, spol. s r.o    |    Na Brně 1955    |    500 06 Hradec Králové    |    ČESKÁ REPUBLIKA

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nezbytné pro fungování webu.